trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thalskarth
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
421
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
91%
The Shawshank Redemption
42,541 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,447 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,441 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,139 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,313 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,112 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,346 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,581 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,068 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,370 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,792 votes
9
— Superb
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,255 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Piper
2,955 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,549 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,001 votes
9
— Superb
82%
Paperman
2,824 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,339 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,081 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,627 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,185 votes
8
— Great
82%
Like Stars on Earth
1,879 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,364 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,808 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,063 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,638 votes
8
— Great
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,462 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,862 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,135 votes
8
— Great
81%
Akira
8,539 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,629 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,163 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,768 votes
9
— Superb
81%
The Secret in Their Eyes
3,406 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,545 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,410 votes
9
— Superb
80%
Kiki's Delivery Service
6,507 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,673 votes
8
— Great
80%
Hannah Gadsby: Douglas
367 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,904 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,335 votes
8
— Great
80%
About Time
14,506 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,636 votes
8
— Great
80%
Soul
17,675 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,614 votes
8
— Great
79%
Room
15,869 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,741 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,829 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,393 votes
8
— Great
79%
Ponyo
6,701 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,058 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,794 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,685 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,947 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,836 votes
9
— Superb
79%
Her
23,150 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,420 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,250 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,179 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,699 votes
9
— Superb
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup