Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheBBC
0
Followers
0
Following
Trokovychi, Zhytomyr
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
29,229 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,722 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,050 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,503 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,266 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,071 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,791 votes
8
— Great
78%
Predator
14,278 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,353 votes
8
— Great
75%
Scream
11,828 votes
8
— Great
79%
The Game
11,403 votes
8
— Great
81%
Casino
9,832 votes
8
— Great
76%
The Others
9,746 votes
8
— Great
75%
Equilibrium
9,107 votes
8
— Great
71%
Cube
8,889 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,301 votes
8
— Great
67%
Scream 2
6,677 votes
8
— Great
72%
The Road
6,576 votes
8
— Great
73%
Natural Born Killers
5,540 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,373 votes
8
— Great
67%
Oculus
5,153 votes
8
— Great
77%
Clerks
5,116 votes
8
— Great
71%
Triangle
5,051 votes
8
— Great
57%
Unfriended
5,046 votes
8
— Great
79%
Chinatown
5,010 votes
8
— Great
77%
Primal Fear
4,929 votes
8
— Great
78%
Rosemary's Baby
4,847 votes
8
— Great
74%
Cape Fear
4,046 votes
8
— Great
81%
La Haine
3,745 votes
8
— Great
68%
The Skeleton Key
2,866 votes
8
— Great
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,773 votes
8
— Great
78%
Barry Lyndon
2,726 votes
8
— Great
72%
The Frighteners
2,559 votes
8
— Great
72%
Any Given Sunday
2,484 votes
8
— Great
79%
Chungking Express
2,171 votes
8
— Great
74%
Glengarry Glen Ross
2,147 votes
8
— Great
74%
The Wicker Man
2,075 votes
8
— Great
63%
V/H/S/2
1,795 votes
8
— Great
73%
Shallow Grave
1,248 votes
8
— Great
68%
Bringing Out the Dead
1,207 votes
8
— Great
70%
The Age of Innocence
1,056 votes
8
— Great
71%
King of New York
1,036 votes
8
— Great
71%
sex, lies, and videotape
996 votes
8
— Great
74%
Man Bites Dog
901 votes
8
— Great
76%
Sorcerer
897 votes
8
— Great
72%
To Live and Die in L.A.
888 votes
8
— Great
69%
One Eight Seven
819 votes
8
— Great
78%
Andrei Rublev
681 votes
8
— Great
79%
Ivan's Childhood
577 votes
8
— Great
67%
Dobermann
436 votes
8
— Great
67%
Barking Dogs Never Bite
297 votes
8
— Great
77%
Taipei Story
130 votes
8
— Great
59%
The Underneath
51 votes
8
— Great
72%
That Day, on the Beach
37 votes
8
— Great
72%
Shy People
24 votes
8
— Great
67%
Ansias de vivir (Duet for One)
7 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch