Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jose
4
Followers
2
Following
Florida
52
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Back to the Future
40,235 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,265 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,443 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,481 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,848 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Togo
3,740 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,701 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Transformers One
315 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,182 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
15,310 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
31,268 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
24,053 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Accountant
31,323 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Miracle
1,269 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
28,238 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
22,193 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Clue
4,091 votes
5
— Meh
75%
The Lincoln Lawyer
6,259 votes
7
— Good
75%
Creed
16,606 votes
10
— Totally Ninja!
75%
We Were Soldiers
3,384 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pete's Dragon
8,159 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adventures of Tintin
9,755 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Thanksgiving House
78 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,660 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Dr. No
6,521 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Our Wild Hearts
35 votes
8
— Great
73%
Peppermint
6,857 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Garage Sale Mystery
182 votes
5
— Meh
71%
National Treasure
12,586 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cube
8,901 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,444 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Winter's Dream
104 votes
8
— Great
71%
I Still Believe
1,022 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Angel Has Fallen
10,460 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Everybody's Fine
1,223 votes
8
— Great
70%
Juanita
215 votes
8
— Great
70%
Napoleon Dynamite
5,285 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Cop Land
2,333 votes
8
— Great
69%
Spectral
7,597 votes
10
— Totally Ninja!
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,610 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The House with a Clock in Its Walls
6,319 votes
5
— Meh
68%
It's Only Money
20 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Super Size Me
3,464 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Executive Decision
1,588 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Miss Congeniality
5,912 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Pet Sematary
3,325 votes
8
— Great
68%
The Expendables 2
10,615 votes
10
— Totally Ninja!
66%
For Love or Money
464 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Family Jewels
69 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Cargo
2,974 votes
7
— Good
66%
Coyote Ugly
3,939 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Switch
3,112 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Badland
368 votes
9
— Superb
64%
God's Not Dead
1,481 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Aftermath
4,020 votes
9
— Superb
64%
Erased
1,513 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Pilgrim
254 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Falcon Rising
672 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Pee-wee's Big Holiday
599 votes
8
— Great
63%
Hobo with a Shotgun
1,188 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch