Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
OrangeKing
0
Followers
0
Following
Wroclaw, Lower Silesia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
462
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Godfather
29,182 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,982 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
76,605 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,956 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,476 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
18,371 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,004 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,471 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
50,932 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,634 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,679 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,166 votes
6
— Fair
86%
Inception
73,506 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,253 votes
5
— Meh
85%
Back to the Future
40,117 votes
6
— Fair
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,359 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,055 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,390 votes
6
— Fair
85%
Interstellar
74,908 votes
6
— Fair
85%
Se7en
35,323 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,348 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,954 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,116 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,717 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,018 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,651 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,636 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,532 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,326 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
57,562 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,145 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Cinema Paradiso
3,871 votes
5
— Meh
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,089 votes
6
— Fair
84%
The Usual Suspects
19,052 votes
7
— Good
84%
Whiplash
25,456 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,179 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,672 votes
7
— Good
83%
Return of the Jedi
33,854 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,938 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,521 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
19,869 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,881 votes
6
— Fair
83%
The Departed
25,939 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,659 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,739 votes
7
— Good
82%
Guardians of the Galaxy
98,345 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,706 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,071 votes
4
— Poor
82%
Toy Story
37,297 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,383 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,818 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Perfect Blue
4,280 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,764 votes
4
— Poor
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,099 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,917 votes
5
— Meh
82%
The Dark Knight Rises
47,229 votes
9
— Superb
81%
Top Gun: Maverick
26,076 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,874 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
19,456 votes
7
— Good
81%
La Haine
3,738 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch