trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
thehalfman
43
followers
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
237
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
12 Angry Men
12,547 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,863 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,070 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,054 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,459 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,073 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,278 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,552 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,709 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,761 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,702 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,694 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,546 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,500 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,174 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,190 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,267 votes
9
— Superb
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,479 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,333 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,447 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,195 votes
9
— Superb
82%
13th
2,055 votes
9
— Superb
82%
Apur Sansar
252 votes
9
— Superb
82%
Das Boot
3,771 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,405 votes
9
— Superb
82%
Come and See
1,853 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,764 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,450 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,873 votes
9
— Superb
81%
Before Sunrise
6,038 votes
9
— Superb
81%
Apollo 11
2,355 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,352 votes
9
— Superb
81%
I Am Cuba
145 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,150 votes
9
— Superb
81%
They Shall Not Grow Old
2,043 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,547 votes
9
— Superb
81%
Free Solo
3,764 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,462 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,596 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,080 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,741 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,886 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,513 votes
9
— Superb
80%
Before Sunset
4,989 votes
9
— Superb
80%
Double Indemnity
2,108 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,318 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,164 votes
9
— Superb
80%
Bicycle Thieves
2,049 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,028 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,110 votes
9
— Superb
80%
Minding the Gap
488 votes
9
— Superb
80%
M
2,053 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,640 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,427 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,400 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,614 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,581 votes
9
— Superb
80%
Short Term 12
2,790 votes
9
— Superb
80%
World of Tomorrow
681 votes
9
— Superb
80%
L.A. Confidential
8,183 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup