Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheMadnessKing
0
Followers
0
Following
New York
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Forrest Gump
45,488 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,885 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,519 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,357 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,709 votes
9
— Superb
74%
Split
33,220 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
31,339 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,106 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,108 votes
9
— Superb
72%
Tenet
26,365 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,171 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,880 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,540 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
19,329 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,967 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,285 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,496 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,102 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,859 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,681 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,808 votes
9
— Superb
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,591 votes
9
— Superb
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
12,607 votes
9
— Superb
78%
The Notebook
12,222 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,896 votes
9
— Superb
77%
Marriage Story
9,395 votes
9
— Superb
73%
The Holiday
7,755 votes
9
— Superb
81%
Amadeus
6,369 votes
9
— Superb
69%
Babylon
5,926 votes
9
— Superb
83%
3 Idiots
4,353 votes
9
— Superb
79%
To Kill a Mockingbird
4,036 votes
9
— Superb
68%
When We First Met
3,374 votes
9
— Superb
79%
Inside Job
2,987 votes
9
— Superb
82%
Like Stars on Earth
1,955 votes
9
— Superb
78%
Tumbbad
870 votes
9
— Superb
63%
Animal
641 votes
9
— Superb
79%
Hera Pheri
531 votes
9
— Superb
77%
Rocketry: The Nambi Effect
303 votes
9
— Superb
77%
Article 370
173 votes
9
— Superb
75%
Rock On!!
133 votes
9
— Superb
71%
Qala
108 votes
9
— Superb
66%
IB 71
77 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch