trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Themanski90
0
followers
Michigan
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,846 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,595 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,631 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,076 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,285 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,584 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,819 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,639 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,055 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,771 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,663 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,082 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,395 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,110 votes
9
— Superb
81%
1917
24,846 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,962 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,957 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,895 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,716 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,507 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,332 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,569 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,666 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,951 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,518 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,095 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,293 votes
9
— Superb
78%
Predator
13,899 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,516 votes
9
— Superb
72%
Dredd
13,108 votes
9
— Superb
71%
Dumb and Dumber
10,504 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,488 votes
9
— Superb
76%
Lost in Translation
10,477 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,465 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,123 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
9,875 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,588 votes
9
— Superb
77%
Contact
8,735 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,704 votes
9
— Superb
72%
Eyes Wide Shut
7,657 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,474 votes
9
— Superb
76%
The Raid
7,350 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,266 votes
9
— Superb
69%
Burn After Reading
7,105 votes
9
— Superb
74%
The Banshees of Inisherin
7,010 votes
9
— Superb
80%
Unforgiven
6,992 votes
9
— Superb
69%
Civil War
6,580 votes
9
— Superb
77%
Godzilla Minus One
6,525 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,375 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,159 votes
9
— Superb
73%
Carol
4,912 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,853 votes
9
— Superb
79%
Chinatown
4,840 votes
9
— Superb
81%
For a Few Dollars More
4,760 votes
9
— Superb
79%
Dog Day Afternoon
3,776 votes
9
— Superb
69%
Shin Godzilla
3,069 votes
9
— Superb
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,705 votes
9
— Superb
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,701 votes
9
— Superb
70%
Blue Ruin
2,649 votes
9
— Superb
79%
Network
2,442 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup