trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thiago Mesquita
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
804
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
73%
Passengers
42,225 votes
7
— Good
72%
Thor
39,431 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,168 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,440 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,580 votes
7
— Good
70%
Minions
24,481 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,439 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,908 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,629 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,126 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,570 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,261 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,230 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,671 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,628 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,571 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,117 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,103 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,624 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,522 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,309 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,216 votes
7
— Good
70%
Glass
17,952 votes
7
— Good
71%
In Time
17,461 votes
7
— Good
75%
Deepwater Horizon
17,459 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,330 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,906 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,669 votes
7
— Good
63%
Transformers: Age of Extinction
16,625 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,502 votes
7
— Good
71%
TRON: Legacy
16,460 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,402 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,226 votes
7
— Good
74%
The Intern
15,979 votes
7
— Good
73%
American Made
15,886 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,865 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,812 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,633 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,577 votes
7
— Good
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,351 votes
7
— Good
71%
Why Him?
15,262 votes
7
— Good
55%
Fifty Shades of Grey
15,057 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,053 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,972 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,962 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,946 votes
7
— Good
67%
Bright
14,689 votes
7
— Good
65%
This Is the End
14,606 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,314 votes
7
— Good
73%
Moonlight
14,294 votes
7
— Good
75%
Saw
14,289 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,218 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
13,965 votes
7
— Good
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,868 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,668 votes
7
— Good
63%
The Hangover Part III
13,565 votes
7
— Good
64%
Fifty Shades Darker
13,216 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,149 votes
7
— Good
64%
Gods of Egypt
13,089 votes
7
— Good
73%
Real Steel
12,920 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup