trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thomas Kenzo Kojima
3
followers
Santa Catarina
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
70
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,210 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,369 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,421 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,583 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,320 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,064 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,744 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,041 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,470 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,806 votes
8
— Great
79%
Dune
36,219 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,811 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,628 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,603 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,567 votes
6
— Fair
66%
Justice League
31,586 votes
6
— Fair
72%
The Maze Runner
27,911 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,679 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,794 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,657 votes
5
— Meh
79%
Everything Everywhere All at Once
22,696 votes
9
— Superb
77%
Sully
20,383 votes
6
— Fair
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,892 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
17,976 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,024 votes
6
— Fair
87%
Your Name.
14,905 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
15,925 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,581 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,375 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bridge of Spies
14,707 votes
9
— Superb
65%
San Andreas
15,590 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,787 votes
6
— Fair
67%
Bright
14,663 votes
7
— Good
63%
Pixels
14,753 votes
6
— Fair
71%
Resident Evil
12,618 votes
7
— Good
78%
The Notebook
11,820 votes
8
— Great
73%
Easy A
12,056 votes
6
— Fair
85%
City of God
11,066 votes
9
— Superb
53%
Fantastic Four
13,610 votes
5
— Meh
80%
Million Dollar Baby
11,026 votes
9
— Superb
65%
Gemini Man
12,185 votes
5
— Meh
77%
Lord of War
9,694 votes
6
— Fair
72%
Flight
9,880 votes
5
— Meh
71%
The Mist
9,306 votes
7
— Good
68%
Pearl Harbor
8,355 votes
5
— Meh
69%
Project X
7,854 votes
7
— Good
74%
The Judge
6,760 votes
6
— Fair
50%
Death Note
7,273 votes
2
— Terrible
75%
Love, Rosie
5,148 votes
9
— Superb
73%
We Bought a Zoo
5,082 votes
7
— Good
57%
Unfriended
4,967 votes
8
— Great
65%
iBoy
3,922 votes
6
— Fair
70%
Life As We Know It
3,667 votes
6
— Fair
82%
Elite Squad
3,362 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Core
3,509 votes
7
— Good
71%
To the Bone
3,127 votes
7
— Good
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,772 votes
9
— Superb
58%
Abduction
3,041 votes
6
— Fair
59%
Attack on Titan
1,497 votes
5
— Meh
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup