Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
towerofsong
0
Followers
0
Following
Leeds
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
189
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
74%
Captain America: The First Avenger
41,903 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
40,381 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,038 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
31,599 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
30,205 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
29,291 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,775 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
27,320 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,638 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,696 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
25,579 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Trek Into Darkness
23,638 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
23,455 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
22,028 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,186 votes
10
— Totally Ninja!
74%
X-Men
22,816 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
21,365 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,037 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,763 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kung Fu Panda
20,747 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
20,184 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
20,163 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
19,118 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
19,300 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,477 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,866 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,624 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jack Reacher
17,554 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Source Code
17,272 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
16,264 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
16,187 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
16,044 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Hangover Part II
16,577 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,942 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Mask
15,850 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,350 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
14,305 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
13,160 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,780 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 2
13,177 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Fantastic Four
14,549 votes
10
— Totally Ninja!
71%
National Treasure
12,588 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,778 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Easy A
12,271 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
12,169 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloud Atlas
12,099 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Ice Age: The Meltdown
11,936 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jurassic Park III
12,400 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
11,154 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,688 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Moneyball
10,745 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,406 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
10,159 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Insidious
10,628 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lord of War
9,980 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Expendables 2
10,616 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Collateral
9,943 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Zero Dark Thirty
9,639 votes
10
— Totally Ninja!
69%
White House Down
9,972 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Princess and the Frog
9,553 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch