Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
LilFishy
1
Follower
1
Following
Perth, Western Australia
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
109
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,535 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,346 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
27,107 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,362 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,809 votes
7
— Good
84%
Seven Samurai
4,571 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,897 votes
7
— Good
84%
It's a Wonderful Life
7,455 votes
7
— Good
84%
Bo Burnham: Inside
2,729 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
20,334 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,968 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,583 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
27,111 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,356 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,965 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,493 votes
7
— Good
80%
Inside Out
46,174 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,542 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,711 votes
7
— Good
80%
Whisper of the Heart
2,862 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,668 votes
7
— Good
79%
Shrek
31,136 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,956 votes
7
— Good
79%
Her
23,812 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
18,335 votes
7
— Good
79%
The Seventh Seal
2,761 votes
7
— Good
78%
Coraline
12,278 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,862 votes
7
— Good
78%
The Notebook
12,225 votes
7
— Good
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,841 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,468 votes
7
— Good
78%
Inside Out 2
8,776 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,480 votes
7
— Good
77%
The Emperor's New Groove
10,792 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
24,094 votes
7
— Good
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
6,006 votes
7
— Good
77%
La La Land
25,439 votes
7
— Good
77%
Mother
1,746 votes
7
— Good
77%
Anastasia
5,493 votes
7
— Good
77%
Luca
11,772 votes
7
— Good
77%
Drive
20,202 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
15,189 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,383 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,910 votes
7
— Good
75%
Sherpa
278 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,643 votes
7
— Good
75%
The Royal Tenenbaums
6,043 votes
7
— Good
75%
Creed
16,636 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,780 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,999 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,959 votes
7
— Good
75%
Tarzan
10,587 votes
7
— Good
75%
Boy
869 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,723 votes
7
— Good
74%
The Prince of Egypt
5,004 votes
7
— Good
74%
That Sugar Film
778 votes
7
— Good
74%
Paddington
8,580 votes
7
— Good
74%
The Boy and the Heron
3,051 votes
7
— Good
74%
Furiosa: A Mad Max Saga
11,709 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,671 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch