Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
[email protected]
VIP
4
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
75,408 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,455 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,933 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,064 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,160 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,789 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,807 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,212 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
31,640 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,442 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,455 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,610 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,658 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,571 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Magnificent Seven
22,384 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
20,080 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,526 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Green Book
19,710 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
19,791 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
16,264 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,820 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
16,301 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 3
15,449 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Frozen II
15,353 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Snowden
14,636 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,686 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Taken 2
11,344 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,326 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pretty Woman
10,240 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lord of War
9,989 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ice Age: Continental Drift
10,126 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Island
9,807 votes
10
— Totally Ninja!
69%
American Assassin
9,801 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Money Monster
9,653 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Rock
8,927 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Greyhound
8,697 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Anna
8,322 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Wish
8,324 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,628 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Mechanic
7,564 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Burnt
7,328 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Turbo
7,130 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Before I Fall
6,415 votes
10
— Totally Ninja!
66%
No Strings Attached
6,384 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Basic Instinct
5,418 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Highwaymen
5,095 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Two Popes
4,648 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mr. Right
4,719 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Outlaw King
3,926 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Longest Ride
3,662 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Clear and Present Danger
3,071 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blackfish
2,832 votes
10
— Totally Ninja!
76%
August Rush
2,756 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Vampire Academy
2,794 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Lady and the Tramp
2,433 votes
10
— Totally Ninja!
74%
My Sister's Keeper
2,322 votes
10
— Totally Ninja!
79%
My Octopus Teacher
2,205 votes
10
— Totally Ninja!
76%
On the Basis of Sex
2,052 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Acts of Violence
2,177 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch
2,098 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch