Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheYTcake
1
Follower
0
Following
Netherlands
19
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
372
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
91%
The Shawshank Redemption
43,982 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,548 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,516 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,378 votes
8
— Great
86%
Inception
73,934 votes
10
— Totally Ninja!
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,450 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,494 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,588 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,604 votes
8
— Great
85%
A Silent Voice: The Movie
5,327 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,602 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,374 votes
9
— Superb
85%
Folklore: The Long Pond Studio Sessions
486 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,821 votes
8
— Great
84%
Violet Evergarden: The Movie
737 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
15,250 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,922 votes
8
— Great
84%
The Lion King
38,316 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,753 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,959 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,513 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,458 votes
8
— Great
84%
Coco
32,510 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,678 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
14,014 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,270 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,888 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
29,911 votes
8
— Great
81%
Hachi: A Dog's Tale
7,227 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
19,557 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,191 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,117 votes
8
— Great
81%
The Father
6,110 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,976 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,356 votes
7
— Good
81%
1917
25,533 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
32,399 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,105 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,183 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
46,190 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,480 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
35,029 votes
9
— Superb
80%
The Sound of Music
6,175 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,936 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,719 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,247 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,096 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Zootopia
45,487 votes
5
— Meh
79%
Room
16,144 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
20,027 votes
7
— Good
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
2,039 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,930 votes
5
— Meh
79%
Platoon
7,378 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
31,673 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
50,104 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,026 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
18,336 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,860 votes
8
— Great
79%
Freedom Writers
2,232 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,102 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch