trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tyrion
VIP
8
1
follower
Mars
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
205
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,447 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,941 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,690 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,361 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,189 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,609 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,261 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,076 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,485 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,136 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,236 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,333 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,385 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,964 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,612 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,038 votes
7
— Good
79%
Dune
36,461 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,108 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,359 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,251 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,623 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,642 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,243 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,596 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,814 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,245 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,051 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,905 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,151 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,318 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,226 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,759 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,288 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,563 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,788 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,603 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,929 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,688 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,211 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,253 votes
7
— Good
79%
Her
23,164 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,782 votes
7
— Good
70%
Minions
24,454 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,674 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,974 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,010 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,243 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,486 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,060 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,482 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,235 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,922 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,644 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,998 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,501 votes
7
— Good
77%
Taken
18,608 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,087 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,183 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,900 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,519 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup