trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tyrion
VIP
8
1
follower
Mars
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Matrix
61,473 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,552 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,419 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,138 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,157 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,543 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,678 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,894 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,738 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,657 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,230 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,798 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,987 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,161 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,394 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,951 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,493 votes
9
— Superb
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,172 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,847 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,025 votes
9
— Superb
69%
The Girl on the Train
16,879 votes
9
— Superb
58%
Twilight
16,113 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
16,014 votes
9
— Superb
79%
Room
15,863 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,925 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,746 votes
9
— Superb
70%
Red Sparrow
14,684 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,680 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,497 votes
9
— Superb
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,488 votes
9
— Superb
80%
Gifted
12,140 votes
9
— Superb
81%
Wonder
10,998 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,824 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,523 votes
9
— Superb
74%
From Dusk Till Dawn
9,351 votes
9
— Superb
75%
The Age of Adaline
8,780 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,506 votes
9
— Superb
81%
Pride & Prejudice
7,761 votes
9
— Superb
75%
Begin Again
6,289 votes
9
— Superb
70%
Phone Booth
5,990 votes
9
— Superb
71%
You've Got Mail
5,128 votes
9
— Superb
69%
Romeo + Juliet
4,866 votes
9
— Superb
76%
Good Morning, Vietnam
4,759 votes
9
— Superb
67%
Jackie
4,571 votes
9
— Superb
75%
The Butler
4,106 votes
9
— Superb
74%
The Land Before Time
3,850 votes
9
— Superb
71%
August: Osage County
2,272 votes
9
— Superb
73%
Head Full of Honey
392 votes
9
— Superb
73%
Tour de Force
62 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup