trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Undonejack
VIP
4
5
followers
Wales
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
162
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,387 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,639 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,342 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
8
— Great
84%
American History X
20,237 votes
8
— Great
84%
Alien
27,306 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,363 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,256 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,261 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,642 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,453 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,366 votes
8
— Great
82%
Up
38,913 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,846 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,083 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,695 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,741 votes
8
— Great
81%
1917
24,831 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,500 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,055 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,937 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,732 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,853 votes
8
— Great
80%
Logan
60,736 votes
8
— Great
79%
Room
15,879 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,369 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,862 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,003 votes
8
— Great
79%
Her
23,184 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,892 votes
8
— Great
79%
Suzume
2,568 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,288 votes
8
— Great
78%
Queen: Live Aid
41 votes
8
— Great
78%
Mr. Happy
7 votes
8
— Great
78%
Training Day
10,041 votes
8
— Great
78%
If Anything Happens I Love You
1,344 votes
8
— Great
78%
When Marnie Was There
2,394 votes
8
— Great
78%
Bo Burnham: The Inside Outtakes
187 votes
8
— Great
78%
Blazing Saddles
4,438 votes
8
— Great
78%
Scooby-Doo on Zombie Island
1,096 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,189 votes
8
— Great
77%
The Peanut Butter Falcon
3,985 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,112 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,116 votes
8
— Great
77%
The Holdovers
5,335 votes
8
— Great
77%
King Richard
5,245 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,807 votes
8
— Great
77%
Boogie Nights
4,825 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,890 votes
8
— Great
76%
The Whale
7,750 votes
8
— Great
76%
tick, tick... BOOM!
3,385 votes
8
— Great
76%
The Machinist
8,856 votes
8
— Great
76%
The Terminal
12,682 votes
8
— Great
76%
Beasts of No Nation
3,209 votes
8
— Great
76%
Girl, Interrupted
4,062 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,350 votes
8
— Great
76%
Beverly Hills Cop
7,781 votes
8
— Great
76%
The Last King of Scotland
3,012 votes
8
— Great
76%
Army of Darkness
5,992 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup