trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
UteProud83
VIP
5
1
follower
Sunbury, OH
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
278
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Godfather
28,194 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,813 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,726 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,554 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,886 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,212 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,916 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,222 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,402 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
10,981 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,721 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,095 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,270 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,511 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
32,992 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,146 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,505 votes
7
— Good
79%
La Jetée
893 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,609 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
33,915 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,946 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,629 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,638 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,637 votes
7
— Good
78%
Training Day
9,944 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,699 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,680 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,346 votes
7
— Good
78%
The Wizard of Oz
9,258 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,579 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,247 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,291 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,550 votes
7
— Good
77%
Let the Right One In
4,566 votes
7
— Good
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,645 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,538 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,037 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,373 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,095 votes
7
— Good
76%
The Last of the Mohicans
4,189 votes
7
— Good
76%
Freaks
1,108 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,549 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,035 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,124 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,798 votes
7
— Good
76%
Sound of Freedom
3,539 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,555 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,053 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,008 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,515 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,641 votes
7
— Good
76%
American Psycho
18,315 votes
7
— Good
76%
Dark City
5,684 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,317 votes
7
— Good
76%
Big Trouble in Little China
5,190 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,495 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,203 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,749 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,423 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,198 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup