trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ulrich Thumult
0
followers
Montreal
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
119
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,671 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,778 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,412 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,884 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,638 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,973 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,987 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,208 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,201 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,341 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,647 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,863 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,256 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,867 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,514 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,114 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,111 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,935 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,824 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,411 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,777 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,005 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,881 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,352 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,261 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,163 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,732 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,025 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,662 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,775 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,798 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,842 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,681 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,786 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,531 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,306 votes
9
— Superb
75%
Despicable Me 2
25,469 votes
9
— Superb
76%
300
25,139 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,303 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,869 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,045 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,559 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,615 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,213 votes
9
— Superb
79%
Her
23,178 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,341 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,847 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,565 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,371 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,782 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,311 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,602 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,431 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,645 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,883 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,936 votes
9
— Superb
69%
Elysium
19,552 votes
9
— Superb
71%
Atomic Blonde
18,453 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup