trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Valkryst
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
343
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,608 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,896 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,678 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,961 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,493 votes
8
— Great
80%
Logan
60,787 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,553 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,814 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,619 votes
8
— Great
79%
Moana
49,026 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,256 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,159 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,576 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,516 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,420 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,284 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,895 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,684 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,178 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,175 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,675 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,053 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,164 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,388 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,191 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,087 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,929 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,315 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,791 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,691 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,094 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,788 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,263 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,856 votes
8
— Great
74%
It
29,166 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,134 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,554 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,515 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,096 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,800 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,335 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,760 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,382 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,368 votes
8
— Great
81%
1917
24,867 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,017 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,974 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,591 votes
8
— Great
79%
Her
23,215 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,586 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,400 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,197 votes
8
— Great
63%
Sausage Party
20,119 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,543 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,525 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,504 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,363 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,114 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,956 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup