trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
VigorousJammer
VIP
3
3
followers
Youngstown, Ohio
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
709
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
91%
The Shawshank Redemption
42,574 votes
8
— Great
90%
Kindaichi Case Files Movie 1: The Opera House Murders
3 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,752 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,803 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,008 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,497 votes
8
— Great
86%
Run, Melos!
9 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,136 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,530 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,375 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,093 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,321 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,356 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,405 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,649 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,588 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,348 votes
8
— Great
83%
Memento
25,872 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,342 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,700 votes
8
— Great
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,700 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,198 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,462 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,255 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,913 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,644 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,568 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,518 votes
8
— Great
82%
Singin' in the Rain
4,370 votes
8
— Great
82%
Beanstalk Bunny
15 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,267 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,828 votes
8
— Great
82%
Ikiru
1,187 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,782 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,535 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,138 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,664 votes
8
— Great
82%
Pink Floyd: The Wall
2,237 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,827 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,048 votes
8
— Great
81%
Heat
13,493 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,295 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,050 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,927 votes
8
— Great
81%
Kimagure Orange Road: I Want to Return to That Day
17 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,690 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,278 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,346 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,820 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,093 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,097 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,249 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,171 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,451 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,921 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,694 votes
8
— Great
81%
Joker
46,901 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,241 votes
8
— Great
81%
The Apartment
2,972 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,569 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup