trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
VM_83
VIP
5
47
followers
Lüdinghausen (Germany)
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
76
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,517 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,319 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,213 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,612 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,466 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,245 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,187 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,176 votes
8
— Great
82%
Up
38,771 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,611 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,056 votes
8
— Great
81%
Heat
13,435 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,188 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,346 votes
8
— Great
81%
Joker
46,725 votes
8
— Great
81%
LA 92
403 votes
8
— Great
81%
The Greatest Night in Pop
688 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,730 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,135 votes
8
— Great
80%
Just Mercy
4,313 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,796 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,341 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,120 votes
8
— Great
80%
Gladbeck – Dokument einer Geiselnahme
1 vote
8
— Great
80%
Am Borsigplatz geboren
5 votes
8
— Great
79%
Tombstone
4,889 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,645 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,143 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,350 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,839 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,039 votes
8
— Great
78%
Menace II Society
1,599 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,121 votes
8
— Great
78%
The Untouchables
6,616 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
7,915 votes
8
— Great
78%
American Gangster
8,837 votes
8
— Great
78%
Man on Fire
9,074 votes
8
— Great
78%
Mississippi Burning
2,108 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,300 votes
8
— Great
77%
Bang, Boom, Bang
318 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,966 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,952 votes
8
— Great
77%
All Quiet on the Western Front
7,597 votes
8
— Great
77%
Glory
2,313 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,984 votes
8
— Great
77%
Men of Honor
2,954 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,019 votes
8
— Great
76%
The Banker
2,974 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,622 votes
8
— Great
76%
The Terminal
12,627 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,740 votes
8
— Great
76%
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
2,586 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
17,966 votes
8
— Great
76%
14 Peaks: Nothing Is Impossible
811 votes
8
— Great
75%
The Butler
4,100 votes
8
— Great
75%
The Lincoln Lawyer
6,102 votes
8
— Great
75%
Robin Hood
6,313 votes
8
— Great
75%
Untold: Malice at the Palace
435 votes
8
— Great
75%
The Girl Who Played with Fire
3,074 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup