trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
wakandawarrior
VIP
5
17
followers
London
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
John Wick
51,031 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,694 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,258 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,100 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,200 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,530 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,423 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,496 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,543 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,047 votes
8
— Great
70%
Venom
33,716 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,581 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,585 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,923 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,864 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,496 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,777 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,158 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,653 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,632 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,962 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,794 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,346 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,430 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,717 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,077 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,358 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,413 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,859 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,235 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,460 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,593 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,158 votes
8
— Great
70%
Barbie
19,055 votes
8
— Great
66%
Godzilla
19,266 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,072 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
17,988 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,253 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,224 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,911 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,370 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,180 votes
8
— Great
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,418 votes
8
— Great
71%
Fast & Furious 6
16,004 votes
8
— Great
62%
2012
16,864 votes
8
— Great
72%
Bumblebee
15,669 votes
8
— Great
64%
The Meg
16,205 votes
8
— Great
70%
Us
15,367 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,586 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,179 votes
8
— Great
66%
Power Rangers
14,865 votes
8
— Great
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,906 votes
8
— Great
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,820 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,695 votes
8
— Great
73%
Prey
12,633 votes
8
— Great
68%
Kick-Ass 2
12,826 votes
8
— Great
71%
Mission: Impossible III
12,487 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
11,752 votes
8
— Great
63%
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
12,505 votes
8
— Great
69%
Happy Death Day
11,692 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup