trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ward
VIP
8
29
followers
Britain
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
301
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
81%
The Avengers
65,415 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,566 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,959 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,505 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,973 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,737 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,231 votes
7
— Good
81%
Joker
46,921 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,202 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,641 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,257 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,115 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,936 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,118 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,001 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,411 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,635 votes
7
— Good
79%
Dune
36,519 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,120 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,396 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,279 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,654 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,691 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,740 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,732 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
32,025 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,662 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,564 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,795 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,295 votes
7
— Good
74%
It
29,128 votes
7
— Good
84%
Alien
27,299 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,745 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,265 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,069 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,181 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,338 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,634 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,265 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,570 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,341 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,777 votes
7
— Good
81%
1917
24,820 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,731 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,869 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,227 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,159 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,774 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,933 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,615 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,727 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,805 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,847 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,565 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,426 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,371 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,358 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,237 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup