Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
weregild
VIP
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
76,718 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,248 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,559 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,589 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,488 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,054 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,417 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,282 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,074 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,291 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,983 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
44,682 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,688 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,095 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,703 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,931 votes
7
— Good
79%
Dune
38,274 votes
6
— Fair
85%
Parasite
35,173 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,873 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,576 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,652 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
32,904 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,223 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,435 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,369 votes
8
— Great
84%
Alien
28,713 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,840 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,471 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,693 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,721 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,125 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,047 votes
8
— Great
76%
The Batman
27,309 votes
6
— Fair
75%
The Matrix Reloaded
26,752 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,716 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,551 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,817 votes
6
— Fair
70%
Prometheus
25,495 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,883 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
25,567 votes
7
— Good
80%
The Terminator
23,438 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,132 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
21,087 votes
6
— Fair
83%
Aliens
21,283 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,912 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,772 votes
6
— Fair
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,589 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,506 votes
4
— Poor
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,003 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
19,220 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
16,152 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,878 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
15,154 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
16,288 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,412 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,004 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
15,029 votes
7
— Good
70%
Us
15,762 votes
6
— Fair
78%
Predator
14,277 votes
5
— Meh
82%
My Neighbor Totoro
13,653 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch