Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Wuttizup
2
Followers
33
Following
New York, New York
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Parasite
35,146 votes
8
— Great
74%
Split
33,096 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,103 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,565 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Oppenheimer
23,093 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,302 votes
7
— Good
80%
Prisoners
20,264 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,268 votes
8
— Great
76%
American Psycho
19,205 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,383 votes
9
— Superb
72%
Hereditary
16,274 votes
7
— Good
72%
The Menu
15,182 votes
6
— Fair
79%
Taxi Driver
15,018 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Wind River
14,896 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,542 votes
7
— Good
81%
Heat
13,885 votes
9
— Superb
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,825 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,196 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,752 votes
6
— Fair
72%
Uncut Gems
10,892 votes
8
— Great
76%
Patriots Day
10,602 votes
9
— Superb
75%
The Town
9,887 votes
7
— Good
74%
Zero Dark Thirty
9,619 votes
8
— Great
78%
American Gangster
9,074 votes
9
— Superb
77%
The Rock
8,898 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,711 votes
8
— Great
66%
The Killer
7,191 votes
8
— Great
75%
Gone Baby Gone
6,620 votes
8
— Great
80%
Downfall
6,261 votes
9
— Superb
70%
Phone Booth
6,130 votes
7
— Good
70%
Disturbia
5,532 votes
7
— Good
71%
Body of Lies
4,986 votes
8
— Great
78%
The Deer Hunter
4,647 votes
9
— Superb
62%
Trap
4,228 votes
5
— Meh
66%
Kindergarten Cop
3,992 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dog Day Afternoon
3,881 votes
6
— Fair
76%
Sound of Freedom
3,865 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Ricky Stanicky
3,331 votes
4
— Poor
76%
The Mauritanian
3,054 votes
7
— Good
74%
25th Hour
3,029 votes
7
— Good
73%
BlackBerry
2,957 votes
8
— Great
67%
A Most Wanted Man
2,878 votes
8
— Great
70%
Michael Clayton
2,786 votes
8
— Great
68%
A Most Violent Year
2,619 votes
8
— Great
71%
Charlie Wilson's War
2,557 votes
8
— Great
72%
Fallen
2,544 votes
7
— Good
76%
The Insider
2,507 votes
9
— Superb
68%
The Bikeriders
2,485 votes
7
— Good
67%
Flatliners
2,399 votes
8
— Great
73%
The Outsiders
2,302 votes
8
— Great
71%
August: Osage County
2,298 votes
8
— Great
79%
My Octopus Teacher
2,199 votes
4
— Poor
74%
Glengarry Glen Ross
2,145 votes
8
— Great
70%
Mean Streets
2,012 votes
8
— Great
67%
Joe
1,715 votes
7
— Good
70%
Creepshow
1,646 votes
6
— Fair
73%
What About Bob?
1,582 votes
8
— Great
66%
Nefarious
1,435 votes
3
— Bad
78%
Zero Days
1,367 votes
8
— Great
69%
Traitor
1,290 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch