trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yayo
3
followers
Bucharest
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
119
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
The Lion King
37,464 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,852 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,068 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,756 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,887 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,183 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,702 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,031 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,958 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,612 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,716 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,701 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,363 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,223 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,340 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,645 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,818 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,836 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,054 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,429 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,180 votes
8
— Great
77%
Taken
18,647 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,824 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,088 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,899 votes
8
— Great
77%
Beetlejuice
12,291 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,740 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,641 votes
8
— Great
76%
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain
512 votes
8
— Great
76%
The Others
9,507 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,232 votes
8
— Great
76%
The Godfather: Part III
9,178 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,777 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,031 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,454 votes
8
— Great
76%
50/50
7,681 votes
8
— Great
75%
A Streetcar Named Desire
1,399 votes
8
— Great
75%
Enemy of the State
7,720 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,827 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,623 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,733 votes
8
— Great
75%
The Lincoln Lawyer
6,136 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,257 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,294 votes
8
— Great
75%
Tarzan
10,346 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,843 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,640 votes
8
— Great
75%
Equilibrium
8,946 votes
8
— Great
75%
Saw
14,298 votes
8
— Great
74%
Split
32,593 votes
8
— Great
74%
Batman
12,171 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,993 votes
8
— Great
74%
RED
13,580 votes
8
— Great
74%
Poltergeist
5,318 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,841 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,274 votes
8
— Great
74%
Carrie
4,997 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,030 votes
8
— Great
73%
Grease
9,434 votes
8
— Great
73%
Cars
26,792 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup