Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ally
3
Followers
0
Following
Virginia
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
382
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
7
64%
Friday the 13th Part 2
2,816 votes
6
— Fair
50%
A Serbian Film
2,658 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Eraserhead
2,638 votes
5
— Meh
57%
The Lazarus Effect
2,618 votes
6
— Fair
55%
Tusk
2,554 votes
5
— Meh
58%
The Strangers: Prey at Night
2,520 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
31
2,515 votes
5
— Meh
65%
Host
2,489 votes
3
— Bad
70%
The Devil's Rejects
2,472 votes
4
— Poor
66%
Becky
2,433 votes
8
— Great
53%
The Grudge
2,429 votes
3
— Bad
67%
Flatliners
2,405 votes
5
— Meh
64%
Terrifier 2
2,399 votes
5
— Meh
66%
Haunt
2,366 votes
8
— Great
64%
Pet
2,359 votes
9
— Superb
60%
Friday the 13th Part III
2,331 votes
6
— Fair
62%
Don't Knock Twice
2,191 votes
5
— Meh
60%
The Green Inferno
2,187 votes
4
— Poor
63%
Friday the 13th: The Final Chapter
2,158 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Brotherhood of the Wolf
2,147 votes
8
— Great
69%
The Fog
2,102 votes
6
— Fair
67%
Bones and All
2,069 votes
7
— Good
66%
Don't Hang Up
2,050 votes
5
— Meh
52%
Jason X
2,027 votes
10
— Totally Ninja!
55%
Halloween II
2,021 votes
6
— Fair
71%
Manhunter
1,994 votes
5
— Meh
66%
Hellbound: Hellraiser II
1,977 votes
5
— Meh
71%
A Tale of Two Sisters
1,859 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Clown
1,856 votes
5
— Meh
63%
Friday the 13th Part VI: Jason Lives
1,852 votes
5
— Meh
70%
Stir of Echoes
1,839 votes
6
— Fair
62%
The Midnight Meat Train
1,831 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Things Heard & Seen
1,821 votes
6
— Fair
55%
Friday the 13th: A New Beginning
1,797 votes
7
— Good
60%
Cabin Fever
1,789 votes
8
— Great
62%
Would You Rather
1,776 votes
7
— Good
62%
Buffy the Vampire Slayer
1,774 votes
8
— Great
57%
Friday the 13th Part VII: The New Blood
1,628 votes
6
— Fair
63%
Maniac
1,604 votes
5
— Meh
62%
Look Away
1,582 votes
4
— Poor
53%
Ghosts of Mars
1,579 votes
4
— Poor
60%
The Blackcoat's Daughter
1,548 votes
4
— Poor
68%
Resident Evil: Damnation
1,522 votes
6
— Fair
61%
House on Haunted Hill
1,518 votes
8
— Great
68%
Housebound
1,512 votes
4
— Poor
66%
Killer Klowns from Outer Space
1,487 votes
8
— Great
63%
Dracula: Dead and Loving It
1,483 votes
7
— Good
54%
The Woman in Black 2: Angel of Death
1,467 votes
4
— Poor
71%
Ginger Snaps
1,431 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Vault
1,407 votes
6
— Fair
57%
The Grudge 2
1,399 votes
6
— Fair
57%
XX
1,395 votes
5
— Meh
67%
Hell House LLC
1,315 votes
8
— Great
70%
Shutter
1,285 votes
8
— Great
70%
Black Christmas
1,279 votes
7
— Good
67%
Ju-on: The Grudge
1,271 votes
10
— Totally Ninja!
66%
No One Lives
1,224 votes
9
— Superb
66%
Stake Land
1,203 votes
5
— Meh
64%
Anna and the Apocalypse
1,177 votes
10
— Totally Ninja!
57%
Honeymoon
1,156 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch