trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
YungCamel
VIP
4
8
followers
Netherlands
22
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
153
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,796 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,805 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,590 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,840 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,052 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,964 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,528 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,189 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,170 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,392 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,554 votes
8
— Great
85%
City of God
11,102 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,411 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,342 votes
8
— Great
84%
American History X
20,241 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,669 votes
8
— Great
84%
Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-
203 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,675 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,794 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,619 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,290 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,314 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,470 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,345 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,513 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,950 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,038 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,455 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,095 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,166 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,784 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,698 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,963 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,223 votes
8
— Great
81%
Ip Man
6,898 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,830 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,727 votes
8
— Great
81%
Joker
46,936 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,199 votes
8
— Great
81%
Akira
8,552 votes
8
— Great
81%
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul
668 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,500 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,247 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,987 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,919 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,345 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,722 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,454 votes
8
— Great
80%
Tokyo Godfathers
1,755 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,848 votes
8
— Great
80%
Logan
60,747 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,148 votes
8
— Great
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,417 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,663 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,634 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,860 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,001 votes
8
— Great
79%
Brother
465 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,391 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,009 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup