trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mike Shaw
VIP
EP
2
7
followers
Seattle
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
199
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
Fight Club
49,285 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,052 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,377 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,025 votes
8
— Great
86%
Inception
71,504 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,432 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,152 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,224 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,286 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,508 votes
8
— Great
84%
Stop Making Sense
671 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,462 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,529 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,269 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,455 votes
8
— Great
83%
Memento
25,765 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,233 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,476 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,180 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,084 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,265 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,464 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,290 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,123 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,435 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,193 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,213 votes
8
— Great
81%
They Shall Not Grow Old
2,042 votes
8
— Great
81%
Joker
46,710 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,536 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,446 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,793 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,871 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
4,978 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,009 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,749 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,330 votes
8
— Great
80%
Logan
60,573 votes
8
— Great
80%
Veronica in the FBI
3 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,574 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,189 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,847 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,137 votes
8
— Great
79%
The Boondock Saints
7,100 votes
8
— Great
79%
Remember the Titans
4,895 votes
8
— Great
79%
Dune
36,152 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,339 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,968 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,878 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,214 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,878 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,175 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,127 votes
8
— Great
78%
The Sandlot
3,085 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,139 votes
8
— Great
78%
The Man from Earth
5,652 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,606 votes
8
— Great
78%
The Muppet Christmas Carol
3,568 votes
8
— Great
78%
Moon
12,862 votes
8
— Great
78%
Misery
5,995 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup