trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Zelos7
4
followers
Russia
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,222 votes
8
— Great
86%
Inception
71,827 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
8
— Great
84%
American History X
20,251 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,196 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,645 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,319 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,295 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,058 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,294 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,973 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,252 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,748 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,930 votes
8
— Great
81%
Scent of a Woman
4,688 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,008 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,940 votes
8
— Great
80%
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu
428 votes
8
— Great
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,103 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,694 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,655 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,020 votes
8
— Great
79%
Her
23,208 votes
8
— Great
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,117 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,287 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,317 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,974 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,913 votes
8
— Great
78%
Brother 2
311 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,243 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,272 votes
8
— Great
77%
Clerks
5,006 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,087 votes
8
— Great
77%
Manhattan
1,983 votes
8
— Great
76%
The Machinist
8,869 votes
8
— Great
76%
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu
505 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,865 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,107 votes
8
— Great
76%
Big Trouble in Little China
5,237 votes
8
— Great
76%
The Holy Mountain
1,007 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,272 votes
8
— Great
75%
Crimes and Misdemeanors
813 votes
8
— Great
75%
Love and Death
617 votes
8
— Great
75%
Zatoichi
1,111 votes
8
— Great
74%
Split
32,580 votes
8
— Great
74%
Batman
12,163 votes
8
— Great
74%
Godzilla
1,235 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,075 votes
8
— Great
74%
Mallrats
2,817 votes
8
— Great
73%
Doubt
2,072 votes
8
— Great
73%
The Garden of Sinners: The Hollow Shrine
236 votes
8
— Great
73%
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 1)
284 votes
8
— Great
73%
The Magnificent Ambersons
376 votes
8
— Great
73%
T2 Trainspotting
7,001 votes
8
— Great
72%
Brother
502 votes
8
— Great
72%
Take the Money and Run
490 votes
8
— Great
72%
Blue Valentine
3,757 votes
8
— Great
72%
Escape from New York
4,876 votes
8
— Great
71%
Eraserhead
2,543 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,518 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup