trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rune Heimstad
VIP
9
1
follower
Norway
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,796 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,628 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,474 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,645 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,318 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,790 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,579 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,222 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,445 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,764 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,669 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,723 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,685 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,122 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,665 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,214 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,508 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,375 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,399 votes
9
— Superb
76%
300
25,169 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,809 votes
9
— Superb
71%
Transformers
21,493 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,016 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,576 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,535 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,823 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,677 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,640 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,549 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,736 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,703 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,584 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,795 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
10,015 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,545 votes
9
— Superb
75%
Southpaw
8,666 votes
9
— Superb
68%
Pearl Harbor
8,383 votes
9
— Superb
79%
Platoon
7,196 votes
9
— Superb
77%
WarGames
4,880 votes
9
— Superb
74%
Miracle on 34th Street
2,135 votes
9
— Superb
70%
Michael Moore in TrumpLand
606 votes
9
— Superb
69%
Solsidan
139 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup