Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Zed
VIP
5
3
Followers
4
Following
Paris
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
290
movies
Thriller
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
67%
The Purge: Election Year
12,099 votes
8
— Great
66%
Total Recall
12,074 votes
5
— Meh
69%
Wanted
12,061 votes
5
— Meh
66%
Transcendence
11,964 votes
6
— Fair
81%
Serenity
11,794 votes
6
— Fair
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,748 votes
8
— Great
71%
Live Free or Die Hard
11,740 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,698 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,651 votes
7
— Good
65%
Terminator Salvation
11,578 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,495 votes
4
— Poor
71%
Ocean's Thirteen
11,368 votes
7
— Good
66%
Taken 2
11,347 votes
6
— Fair
70%
Escape Plan
11,221 votes
8
— Great
79%
Gattaca
11,175 votes
8
— Great
66%
The King's Man
10,964 votes
5
— Meh
70%
Insidious
10,648 votes
9
— Superb
68%
The Expendables 2
10,627 votes
8
— Great
71%
Non-Stop
10,614 votes
7
— Good
74%
Speed
10,497 votes
8
— Great
67%
The Purge: Anarchy
10,248 votes
9
— Superb
65%
Taken 3
10,228 votes
8
— Great
68%
Riddick
10,161 votes
7
— Good
77%
Inside Man
10,099 votes
6
— Fair
75%
The Hurt Locker
10,083 votes
5
— Meh
73%
The Adjustment Bureau
10,046 votes
7
— Good
72%
The Transporter
10,044 votes
7
— Good
71%
RED 2
10,023 votes
8
— Great
76%
Lord of War
9,998 votes
9
— Superb
69%
White House Down
9,984 votes
6
— Fair
76%
RoboCop
9,934 votes
7
— Good
66%
The Expendables 3
9,888 votes
9
— Superb
69%
National Treasure: Book of Secrets
9,628 votes
7
— Good
69%
Blade II
9,584 votes
6
— Fair
61%
Old
9,312 votes
6
— Fair
71%
The Black Phone
9,246 votes
8
— Great
75%
Equilibrium
9,132 votes
7
— Good
65%
Hitman: Agent 47
9,123 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,931 votes
7
— Good
71%
Cube
8,919 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Hunt
8,905 votes
8
— Great
64%
Fast X
8,776 votes
6
— Fair
68%
Signs
8,770 votes
9
— Superb
73%
Déjà Vu
8,747 votes
6
— Fair
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,635 votes
7
— Good
70%
28 Weeks Later
8,611 votes
6
— Fair
74%
Pitch Black
8,366 votes
7
— Good
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,332 votes
6
— Fair
63%
I Am Number Four
8,315 votes
9
— Superb
78%
Lucky Number Slevin
8,122 votes
8
— Great
77%
Mystic River
8,073 votes
6
— Fair
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,984 votes
8
— Great
70%
Crank
7,613 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectral
7,602 votes
6
— Fair
72%
Sunshine
7,572 votes
9
— Superb
70%
The Mechanic
7,572 votes
9
— Superb
74%
True Lies
7,571 votes
8
— Great
71%
Last Night in Soho
7,566 votes
8
— Great
67%
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
7,543 votes
3
— Bad
70%
Safe House
7,459 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch