trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pedro
4
followers
Portugal
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
82
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,240 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,272 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,517 votes
8
— Great
74%
It
29,065 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,400 votes
8
— Great
84%
Alien
27,199 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,271 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,856 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,146 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,520 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,337 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,460 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,331 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,103 votes
8
— Great
69%
Tomb Raider
20,518 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,780 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,433 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,154 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,621 votes
8
— Great
79%
Room
15,853 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,152 votes
8
— Great
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,229 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,586 votes
8
— Great
70%
Us
15,375 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,356 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,535 votes
8
— Great
82%
Lion
13,357 votes
8
— Great
71%
The Invisible Man
14,196 votes
8
— Great
71%
Spy
13,757 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,208 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,304 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,672 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,476 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,594 votes
8
— Great
75%
I, Tonya
10,990 votes
8
— Great
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,379 votes
8
— Great
76%
Corpse Bride
9,943 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,823 votes
8
— Great
78%
Marriage Story
9,172 votes
8
— Great
71%
Mamma Mia!
8,489 votes
8
— Great
75%
Promising Young Woman
8,095 votes
8
— Great
67%
Crimson Peak
8,128 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,622 votes
8
— Great
74%
Fences
7,426 votes
8
— Great
65%
The Blair Witch Project
7,443 votes
8
— Great
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,459 votes
8
— Great
69%
Green Room
6,515 votes
8
— Great
70%
Bombshell
5,763 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,098 votes
8
— Great
71%
Triangle
4,840 votes
8
— Great
75%
The Florida Project
4,694 votes
8
— Great
72%
Wild
4,777 votes
8
— Great
77%
Sound of Metal
4,559 votes
8
— Great
72%
Phantom Thread
4,610 votes
8
— Great
67%
Jackie
4,570 votes
8
— Great
68%
Secret Window
4,542 votes
8
— Great
53%
Spring Breakers
5,046 votes
8
— Great
75%
Garden State
3,450 votes
8
— Great
78%
Rope
2,813 votes
8
— Great
68%
Elle
2,969 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup