trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Abe Stewart
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,415 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,522 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,596 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,976 votes
8
— Great
84%
American History X
20,210 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,402 votes
8
— Great
83%
Memento
25,862 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,235 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,471 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,259 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,781 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,122 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,478 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,345 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,923 votes
8
— Great
80%
Koyaanisqatsi
902 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,836 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,202 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,624 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,842 votes
8
— Great
79%
Her
23,164 votes
8
— Great
79%
Network
2,437 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,945 votes
8
— Great
78%
Stalker
2,415 votes
8
— Great
78%
Moon
12,900 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,475 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,889 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,476 votes
8
— Great
78%
Predator
13,870 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,109 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,780 votes
8
— Great
77%
Let the Right One In
4,596 votes
8
— Great
77%
The Meaning of Life
3,580 votes
8
— Great
77%
Dogville
2,380 votes
8
— Great
77%
And Now for Something Completely Different
967 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,813 votes
8
— Great
77%
Galaxy Quest
5,797 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,875 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,060 votes
8
— Great
76%
Three Colors: Blue
1,782 votes
8
— Great
76%
End of Watch
6,662 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,915 votes
8
— Great
76%
Open Your Eyes
1,374 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,488 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,100 votes
8
— Great
76%
Blue Velvet
3,793 votes
8
— Great
75%
Withnail & I
834 votes
8
— Great
75%
The Skin I Live In
3,936 votes
8
— Great
75%
Braindead
2,284 votes
8
— Great
75%
Lost Highway
2,877 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,573 votes
8
— Great
75%
The Baader Meinhof Complex
752 votes
8
— Great
75%
Crimes and Misdemeanors
812 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
9,987 votes
8
— Great
75%
Hannah and Her Sisters
957 votes
8
— Great
75%
Deliverance
2,241 votes
8
— Great
75%
Jacob's Ladder
2,902 votes
8
— Great
74%
Play It Again, Sam
411 votes
8
— Great
74%
Three Colors: White
1,251 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,782 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup