trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ahmed ALASAD
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
753
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
91%
The Shawshank Redemption
42,370 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,291 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,573 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,464 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,516 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,892 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,871 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,275 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,619 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,781 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,254 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,799 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,275 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,046 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,843 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,358 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,998 votes
7
— Good
86%
Inception
71,468 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,947 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,425 votes
8
— Great
85%
City of God
11,052 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,205 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,079 votes
9
— Superb
85%
For Sama
510 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,195 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,047 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,164 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,506 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,797 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,272 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,471 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,223 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,677 votes
7
— Good
84%
American History X
20,146 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,655 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,880 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,554 votes
7
— Good
84%
Cinema Paradiso
3,754 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,278 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,429 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,765 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,596 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,603 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,521 votes
5
— Meh
84%
Coco
31,483 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,420 votes
8
— Great
84%
Alien
27,140 votes
8
— Great
84%
Capernaum
2,148 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,137 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,130 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,318 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,592 votes
7
— Good
83%
Memento
25,748 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,215 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,366 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,165 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,076 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,074 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,228 votes
8
— Great
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup