trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alice Ramunno
1
follower
Castel di Sangro
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
389
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,948 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,387 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,106 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,189 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,820 votes
8
— Great
84%
Paris Is Burning
712 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,058 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,158 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,230 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,127 votes
8
— Great
82%
The Way He Looks
1,607 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,917 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,434 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,811 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,174 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,075 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,968 votes
8
— Great
81%
Heat
13,398 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,780 votes
8
— Great
81%
Wonder
10,953 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,676 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,126 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,196 votes
8
— Great
81%
The Apartment
2,943 votes
8
— Great
81%
Akira
8,493 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,467 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,726 votes
8
— Great
80%
I corti
62 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,434 votes
8
— Great
80%
Tel chi el telùn
67 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
16,981 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,609 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,013 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,037 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,775 votes
8
— Great
80%
About Time
14,429 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,779 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,782 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,533 votes
8
— Great
80%
Rush
13,093 votes
8
— Great
80%
Logan
60,492 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,454 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,415 votes
8
— Great
80%
Soul
17,578 votes
8
— Great
80%
Whisper of the Heart
2,719 votes
8
— Great
80%
Vittorio racconta Gassman: Una vita da mattatore
2 votes
8
— Great
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
1,968 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,774 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,025 votes
8
— Great
79%
The World's Fastest Indian
1,364 votes
8
— Great
79%
Her
23,016 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,221 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,292 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,036 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,924 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,894 votes
8
— Great
79%
Pride
2,263 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,834 votes
8
— Great
79%
Dances with Wolves
5,653 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,160 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup