trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andrea Briganti
0
followers
London
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
144
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,532 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,641 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,177 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,597 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,530 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,052 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,507 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,786 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,534 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,353 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,002 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,925 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,670 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,607 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,571 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,571 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,252 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,606 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,059 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,686 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,891 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,656 votes
9
— Superb
79%
Her
23,131 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,800 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,879 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,412 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,387 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,322 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,842 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,905 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
18,757 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,640 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,932 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,925 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,102 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
16,923 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,149 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,064 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,801 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,612 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,271 votes
9
— Superb
78%
Jaws
13,987 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,587 votes
9
— Superb
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,521 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,480 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,427 votes
9
— Superb
67%
The Witch
13,316 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,231 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
11,989 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,795 votes
9
— Superb
78%
Coraline
11,605 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,070 votes
9
— Superb
70%
The Creator
10,555 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,462 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,145 votes
9
— Superb
76%
Corpse Bride
9,950 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,400 votes
9
— Superb
78%
Fantastic Mr. Fox
8,445 votes
9
— Superb
75%
Promising Young Woman
8,107 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
7,906 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup