trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bwerns
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,737 votes
9
— Superb
87%
Scoobynatural
40 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,633 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,752 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,697 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,368 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,358 votes
9
— Superb
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,252 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,264 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,539 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,331 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,778 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,862 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,823 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,971 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,081 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
9,868 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,550 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,811 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,205 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,699 votes
9
— Superb
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,186 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,733 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,294 votes
9
— Superb
79%
Sharkwater
123 votes
9
— Superb
79%
John Mulaney: The Comeback Kid
900 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,856 votes
9
— Superb
79%
Hot Fuzz
17,005 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,324 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,476 votes
9
— Superb
78%
Rudolph the Red-Nosed Reindeer
2,972 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,230 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,068 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,876 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,196 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,109 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,296 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,951 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,247 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,943 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,445 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
18,550 votes
9
— Superb
76%
The Birdcage
2,218 votes
9
— Superb
75%
Bram Stoker's Dracula
6,241 votes
9
— Superb
75%
Adam Sandler: 100% Fresh
433 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,379 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,827 votes
9
— Superb
75%
Jacob's Ladder
2,908 votes
9
— Superb
74%
Split
32,603 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
9
— Superb
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,471 votes
9
— Superb
74%
Lights Out
284 votes
9
— Superb
74%
South Park: The 25th Anniversary Concert
135 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,620 votes
9
— Superb
74%
From Dusk Till Dawn
9,382 votes
9
— Superb
74%
It
29,180 votes
9
— Superb
73%
Troy
12,701 votes
9
— Superb
73%
That Thing You Do!
1,419 votes
9
— Superb
73%
South Park (Not Suitable for Children)
960 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup