trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Cyril
26
followers
Paris, France
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,738 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,455 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,528 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,000 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,486 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,789 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,748 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,794 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,481 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,628 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,838 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,142 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,881 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,560 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,160 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,921 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,256 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,716 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,612 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,776 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,602 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,282 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,865 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,291 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,922 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,216 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,191 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Shrek 2
20,497 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,764 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,436 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,630 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,490 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,753 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,172 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,681 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,630 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,892 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,627 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,118 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,826 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Simpsons Movie
13,400 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,446 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,550 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,816 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,568 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
11,817 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,485 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scream
11,502 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,845 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Exorcist
10,476 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,840 votes
10
— Totally Ninja!
76%
RoboCop
9,655 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Mist
9,333 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,092 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,541 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Contact
8,721 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mamma Mia!
8,513 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Alien Resurrection
8,809 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,897 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,471 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup