trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Elie
39
followers
n/a
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
664
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
91%
The Shawshank Redemption
42,057 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,050 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,414 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,739 votes
8
— Great
87%
The Matrix
60,862 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
48,912 votes
7
— Good
87%
Planet Earth: The Filmmaker's Story
12 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,696 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,557 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
42,957 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,619 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,166 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,711 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,046 votes
9
— Superb
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,398 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,650 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,716 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,535 votes
9
— Superb
85%
City of God
10,968 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,133 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,479 votes
9
— Superb
85%
Se7en
33,932 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,040 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
25,938 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,297 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,461 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,157 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,191 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,022 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,426 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,021 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,348 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,482 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,536 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,078 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,170 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,497 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,251 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,433 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,407 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,215 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,291 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,146 votes
9
— Superb
84%
Capernaum
2,112 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
32,925 votes
8
— Great
83%
The Prestige
28,912 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,006 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,542 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,008 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,230 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,027 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,432 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,366 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
24,929 votes
8
— Great
83%
Aliens
19,899 votes
8
— Great
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
838 votes
8
— Great
83%
Green Book
18,925 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
95,889 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,466 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,001 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup