trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
deadlyjinx
VIP
3
27
followers
Lisbon, Portugal
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
4,293
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
70
71
72
91%
The Shawshank Redemption
42,599 votes
8
— Great
90%
Gintama: The Very Final
165 votes
8
— Great
90%
Shadows
2 votes
8
— Great
90%
The Trial
4 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,450 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,789 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,788 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,604 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,000 votes
8
— Great
88%
Ainda Há Pastores?
5 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,982 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,577 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,831 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,038 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,526 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,973 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,960 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,089 votes
8
— Great
86%
O.J.: Made in America
105 votes
7
— Good
86%
A Ilha dos Gigantes
6 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,760 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,163 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,387 votes
8
— Great
86%
It's the Earth Not the Moon
5 votes
9
— Superb
86%
Suicídio Encomendado
5 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,176 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,706 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,552 votes
8
— Great
85%
City of God
11,100 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,256 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,510 votes
7
— Good
85%
For Sama
512 votes
8
— Great
85%
Pink Floyd: Live at Pompeii
243 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,404 votes
8
— Great
85%
Harakiri
1,199 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,101 votes
7
— Good
85%
A Silent Voice: The Movie
5,109 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,344 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,638 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,013 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,342 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,663 votes
6
— Fair
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
8
— Great
85%
O Meu Outro País
2 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,872 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,237 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,410 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,784 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,145 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,667 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,780 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,420 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,620 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,673 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,823 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,863 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,584 votes
8
— Great
1
2
3
70
71
72
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup