trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
deathnetworks
3
followers
united kingdom
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,370 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,313 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,354 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,445 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
21,013 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
20,004 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,698 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,496 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,490 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,478 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,655 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,649 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hotel Transylvania
15,775 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,720 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
14,119 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blade
13,603 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,458 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,523 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,296 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,599 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
11,850 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,519 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Green Lantern
13,570 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,507 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Live Free or Die Hard
11,550 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,184 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Gattaca
10,872 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hellboy
11,444 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Underworld
11,248 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Life of Brian
10,266 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Starship Troopers
10,034 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paul
10,229 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lord of War
9,747 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Illusionist
9,682 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Interview with the Vampire
9,555 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Transporter
9,839 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Idiocracy
9,583 votes
10
— Totally Ninja!
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,287 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,748 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Akira
8,564 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Contact
8,743 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Sucker Punch
9,061 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Resident Evil: Extinction
8,787 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Chronicles of Riddick
8,463 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,378 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Alien Resurrection
8,833 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pitch Black
8,179 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Demolition Man
7,987 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hook
7,862 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Blade: Trinity
8,404 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,577 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Resident Evil: Afterlife
8,140 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Resident Evil: Retribution
7,803 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Batman Forever
7,909 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dogma
6,751 votes
10
— Totally Ninja!
62%
G.I. Joe: The Rise of Cobra
7,406 votes
10
— Totally Ninja!
72%
9
6,826 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Crow
6,341 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hanna
6,506 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Die Another Day
6,463 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup