trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
dobata
8
followers
Bulgaria
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,055
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
33
34
35
100%
The Hedgehogs' War
2 votes
10
— Totally Ninja!
93%
Dangerous Charm
6 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,214 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,175 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,422 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,270 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,474 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,822 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,807 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,072 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,484 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,632 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,084 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,796 votes
6
— Fair
86%
Spirited Away
23,685 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,129 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,016 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,737 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,268 votes
8
— Great
86%
Inception
71,264 votes
9
— Superb
86%
Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media
96 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,805 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,837 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,341 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,012 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,784 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,084 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,006 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,041 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,413 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,217 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,348 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Baraka
1,083 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,127 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,565 votes
8
— Great
84%
American History X
20,089 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,568 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,496 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,169 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,309 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,547 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,722 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,479 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,528 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,292 votes
6
— Fair
84%
Alien
27,020 votes
6
— Fair
84%
A Nameless Band
12 votes
8
— Great
84%
Senna
2,739 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,040 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,030 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,119 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,651 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,124 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,304 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,103 votes
8
— Great
83%
The Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires
34 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
19,995 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,061 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,628 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,079 votes
8
— Great
1
2
3
33
34
35
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup