Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pierre Petit
0
Followers
0
Following
Woluwe-Saint-Lambert, Brussels Capital
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
132
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,307 votes
7
— Good
88%
The Godfather
29,327 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,341 votes
7
— Good
84%
American History X
20,723 votes
7
— Good
83%
Memento
26,662 votes
7
— Good
83%
Aliens
21,418 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,945 votes
7
— Good
82%
The Lives of Others
5,279 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
19,546 votes
7
— Good
81%
The Thing
12,275 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
43,257 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,840 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,461 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
17,095 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,702 votes
7
— Good
80%
Soul
18,240 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,758 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
16,221 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,472 votes
7
— Good
79%
Room
16,134 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,193 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,716 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
50,076 votes
7
— Good
79%
Dune
38,499 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,079 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,778 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,886 votes
7
— Good
78%
All the President's Men
2,742 votes
7
— Good
78%
Call Me by Your Name
10,518 votes
7
— Good
78%
Children of Men
14,183 votes
7
— Good
78%
Misery
6,208 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
20,212 votes
7
— Good
78%
The Untouchables
6,809 votes
7
— Good
78%
The Celebration
1,038 votes
7
— Good
78%
French Fried Vacation 2: The Bronzés go Skiing
588 votes
7
— Good
78%
Training Day
10,326 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,662 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,657 votes
7
— Good
77%
The Trial of the Chicago 7
6,098 votes
7
— Good
77%
Contact
8,998 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,431 votes
7
— Good
77%
Mystic River
8,072 votes
7
— Good
77%
District 9
20,401 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,761 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,930 votes
7
— Good
76%
Galaxy Quest
5,979 votes
7
— Good
76%
The Devil's Advocate
10,618 votes
7
— Good
76%
The Killing
1,552 votes
7
— Good
76%
Thelma & Louise
3,783 votes
7
— Good
76%
The Others
9,794 votes
7
— Good
76%
La Belle Verte
197 votes
7
— Good
76%
Beverly Hills Cop
8,543 votes
7
— Good
76%
Black Panther
47,331 votes
7
— Good
76%
Delusions of Grandeur
410 votes
7
— Good
76%
Erin Brockovich
4,880 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,173 votes
7
— Good
75%
Lost in Translation
10,772 votes
7
— Good
75%
The Verdict
820 votes
7
— Good
75%
Southpaw
8,801 votes
7
— Good
75%
Jackie Brown
8,333 votes
7
— Good
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch