trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ehdward
5
followers
Les Essarts-le-Roi
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
518
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,436 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,343 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,551 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,541 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,371 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,851 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,324 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,905 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,840 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,337 votes
8
— Great
86%
Life Is Beautiful
11,057 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,878 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,053 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,552 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,999 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,033 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,666 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,451 votes
8
— Great
85%
City of God
11,066 votes
7
— Good
85%
Grave of the Fireflies
7,216 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,212 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Harakiri
1,190 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,256 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,061 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,083 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,861 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,299 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,535 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,395 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,699 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,954 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,582 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,760 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,490 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,677 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,528 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,482 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,256 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,254 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,397 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,112 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,469 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,097 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,307 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,203 votes
7
— Good
82%
Rear Window
7,444 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,807 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,186 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,411 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,487 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,474 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,829 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,528 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,302 votes
8
— Great
82%
Up
38,786 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,070 votes
8
— Great
82%
Wolf Children
2,781 votes
8
— Great
82%
Modern Times
3,776 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup