trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fabricio Nunes
2
followers
Omicron Persei 8
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
519
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,628 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,551 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,370 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,673 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,849 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,320 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,838 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,335 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,051 votes
8
— Great
86%
Inception
71,551 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,997 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,450 votes
7
— Good
85%
City of God
11,066 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,210 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,859 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,298 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,698 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,951 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,582 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,488 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,675 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,525 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,482 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,642 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,600 votes
8
— Great
83%
Memento
25,781 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,254 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,603 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,469 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,097 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,306 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,201 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,411 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,474 votes
7
— Good
82%
Mad Max: Fury Road (Black & Chrome Edition)
270 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,302 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,460 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,445 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,543 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,732 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,068 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
24,902 votes
6
— Fair
81%
Ford v Ferrari
18,847 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,551 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,707 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,864 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,203 votes
7
— Good
81%
Apollo 11
2,355 votes
6
— Fair
81%
The Hunt
6,348 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,244 votes
6
— Fair
81%
Ip Man
6,869 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,999 votes
7
— Good
81%
Joker
46,745 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,038 votes
6
— Fair
81%
1917
24,728 votes
7
— Good
81%
Akira
8,517 votes
10
— Totally Ninja!
81%
CODA
5,567 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,460 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,583 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup