trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
fantomass
3
followers
Bratislava
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
114
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,612 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,222 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,723 votes
8
— Great
85%
City of God
11,115 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,122 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,370 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,722 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,665 votes
8
— Great
84%
Miracle in Cell No. 7
1,635 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,396 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,285 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,223 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,215 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,859 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,688 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,397 votes
8
— Great
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,043 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,108 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,973 votes
8
— Great
81%
Casino
9,594 votes
8
— Great
81%
The Help
10,432 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,359 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,294 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,514 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,947 votes
8
— Great
81%
Joker
46,997 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,792 votes
8
— Great
80%
The Chorus
1,675 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,989 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,112 votes
8
— Great
80%
Rush
13,178 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,734 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,663 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,517 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,300 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,726 votes
8
— Great
79%
Big Fish
9,322 votes
8
— Great
79%
Dune
36,646 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,266 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,464 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,721 votes
8
— Great
78%
Amores Perros
2,934 votes
8
— Great
78%
My Cousin Vinny
3,811 votes
8
— Great
78%
The Untouchables
6,647 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,491 votes
8
— Great
78%
Predator
13,908 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,115 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,740 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,711 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,521 votes
8
— Great
77%
What We Do in the Shadows
10,276 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,479 votes
8
— Great
77%
Kung Fury
3,578 votes
8
— Great
77%
Primal Fear
4,780 votes
8
— Great
77%
The Rock
8,711 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,926 votes
8
— Great
76%
The 36th Chamber of Shaolin
658 votes
8
— Great
76%
Mulholland Drive
7,922 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,941 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,230 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup