trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Flávio
16
followers
Omicron Persei 8
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
145
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,476 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,187 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,827 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,027 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,951 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,425 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,380 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,284 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,206 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,848 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,512 votes
5
— Meh
75%
The Hunger Games
39,410 votes
6
— Fair
80%
The Incredibles
35,820 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,022 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,605 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,591 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,512 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,484 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,705 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,966 votes
5
— Meh
81%
Catch Me If You Can
26,162 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,227 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,663 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,147 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,625 votes
5
— Meh
79%
Her
23,060 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,309 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,426 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,610 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,728 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,148 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,632 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,392 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,566 votes
5
— Meh
77%
District 9
19,798 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,526 votes
6
— Fair
84%
The Usual Suspects
18,598 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,867 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,874 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,944 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,032 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,129 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
17,958 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,368 votes
6
— Fair
80%
12 Years a Slave
16,724 votes
9
— Superb
75%
Jumanji
17,072 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
15,637 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,568 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,112 votes
6
— Fair
80%
A Clockwork Orange
15,033 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,558 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,772 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,622 votes
8
— Great
76%
Argo
15,139 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,582 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,767 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,569 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,359 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup