trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fludogenerator
2
followers
Novosibirsk, Russia
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
590
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
91%
The Shawshank Redemption
42,523 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,672 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,569 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,477 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,423 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,898 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,424 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,937 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,433 votes
8
— Great
86%
Inception
71,661 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,074 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,102 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,693 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,369 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,328 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,279 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,572 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,590 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,323 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,800 votes
8
— Great
84%
American History X
20,190 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,733 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,801 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,645 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,545 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,281 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,242 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,208 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,232 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,299 votes
9
— Superb
83%
Witness for the Prosecution
1,806 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,214 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,139 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,156 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,494 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,139 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,406 votes
7
— Good
82%
Rear Window
7,463 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,863 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,556 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,001 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,496 votes
8
— Great
82%
National Geographic: Journey to the Edge of the Universe
197 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,585 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,432 votes
7
— Good
82%
The Great Dictator
3,618 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,242 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,326 votes
9
— Superb
82%
Modern Times
3,779 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,413 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,175 votes
7
— Good
82%
Operation Y and Other Shurik's Adventures
267 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,620 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,943 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,139 votes
7
— Good
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,025 votes
8
— Great
81%
Heat
13,472 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,265 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,768 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,623 votes
9
— Superb
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup