trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fludogenerator
2
followers
Novosibirsk, Russia
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
127
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
92%
Breaking Bad
97,337 votes
8
— Great
92%
The Wire
15,512 votes
9
— Superb
91%
Band of Brothers
16,541 votes
7
— Good
91%
Planet Earth
4,707 votes
9
— Superb
91%
The Sopranos
15,188 votes
9
— Superb
91%
Cosmos
1,116 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Chernobyl
26,082 votes
8
— Great
91%
Planet Earth II
2,614 votes
8
— Great
89%
Life
1,023 votes
8
— Great
89%
Cosmos
5,071 votes
8
— Great
89%
Game of Thrones
131,200 votes
9
— Superb
89%
Sherlock
47,166 votes
9
— Superb
88%
When We Left Earth: The NASA Missions
57 votes
9
— Superb
88%
Human Planet
602 votes
9
— Superb
87%
Adventure Time
7,026 votes
7
— Good
87%
Frozen Planet
788 votes
7
— Good
87%
The Twilight Zone
2,074 votes
9
— Superb
87%
Doctor Who
18,684 votes
8
— Great
87%
Wonders of the Universe
262 votes
9
— Superb
86%
QI
1,518 votes
8
— Great
86%
Wentworth
1,237 votes
7
— Good
86%
Fargo
15,401 votes
8
— Great
86%
Peaky Blinders
16,241 votes
8
— Great
86%
Wonders of the Solar System
206 votes
9
— Superb
85%
Oz
3,184 votes
9
— Superb
85%
How the Universe Works
365 votes
9
— Superb
85%
House
29,956 votes
9
— Superb
85%
The Bridge
2,742 votes
7
— Good
85%
Doctor Who
2,011 votes
9
— Superb
85%
Black Mirror
28,797 votes
7
— Good
85%
The X-Files
12,126 votes
9
— Superb
85%
Friends
41,388 votes
9
— Superb
85%
Stranger Things
52,954 votes
8
— Great
85%
True Detective
21,117 votes
7
— Good
85%
The Planets
174 votes
7
— Good
85%
Mr. Robot
26,688 votes
8
— Great
85%
Freaks and Geeks
5,130 votes
7
— Good
84%
South Park
19,205 votes
8
— Great
84%
Life on Earth
75 votes
9
— Superb
84%
The Universe
431 votes
8
— Great
84%
Jeeves and Wooster
377 votes
8
— Great
84%
Spartacus
11,403 votes
7
— Good
84%
Dexter
39,040 votes
8
— Great
84%
Through the Wormhole
1,014 votes
7
— Good
84%
Generation Kill
2,371 votes
9
— Superb
84%
Life Story
105 votes
8
— Great
84%
Scrubs
13,379 votes
8
— Great
84%
Silicon Valley
15,093 votes
9
— Superb
83%
A Bit of Fry and Laurie
440 votes
9
— Superb
83%
Luther
7,669 votes
8
— Great
83%
Wonders of Life
94 votes
7
— Good
83%
Human Universe
70 votes
7
— Good
83%
Westworld
25,844 votes
8
— Great
83%
Halt and Catch Fire
4,159 votes
9
— Superb
83%
MythBusters
4,717 votes
9
— Superb
83%
Seventeen Moments of Spring
64 votes
7
— Good
83%
Into the Universe with Stephen Hawking
176 votes
8
— Great
83%
The Adventures of Sherlock Holmes and Dr. Watson
83 votes
8
— Great
82%
The Simpsons
22,696 votes
8
— Great
82%
The Knick
2,876 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup